Október 12. 20:30
A Margó Irodalmi Fesztivál évekkel ezelőtt azért indította útjára a Kedvencek temetőjét, mert élő kapcsolatot szeretett volna kialakítani a magyar irodalom elhunyt nagyjaival, közelebb hozva a mai olvasót irodalmi hagyományunkhoz. Ez a hagyomány nem eleve adott, foglalkoznunk kell vele, így a sorozat célja az elejétől ugyanaz volt: olvassuk újra a klasszikusokat, és nézzük meg, mit mondanak ma nekünk. A kapcsolatteremtés módja, hogy felkért irodalmárok, írók, költők párbeszédbe lépnek a klasszikus szövegekkel. A Kedvencek temetőjében korábban sorra került már Arany János, Pilinszky János, Nemes Nagy Ágnes, Petri György és Rejtő Jenő. Idén többek közt Baka István, Csengey Dénes, Petri György és Szőcs Géza szövegeit idézzük meg slammerekkel, költőkkel, írókkal és zenészekkel.
Október 13. 20:30
Szabó T. Anna, Lackfi János és Balanyi Szilárd zenés irodalmi estjén terítékre kerül az alkotók teljes élete: családtörténetek, szerelmek, örömök, fájdalmak és szorongások elevenednek meg a színpadon. Költők és zenészek teszik össze, amijük van, rapszövegek, dallamok, anekdoták, színpompás ütemek és sebesen felolvasott vagy épp lassabb tempójú versek kerülnek a kondérba. Mindezek improvizációval fűszerezve, a helyszínen a nézők által „bedobált” szavakkal egészülnek ki, hogy aztán e műfajokon átívelő önelemzés egy ismert népdal dallamára öltsön testet.
Október 14. 20:30
A 2016-ban alakult, hiphopban utazó Slow Village idén adta ki harmadik nagylemezét ; címmel. A két DJ/producer, Slow (Zsigri Bálint) és ONE-AB (Őrsi András) és a három MC, Tink (Balázsovics Mihály), Nash (Nagy Dénes) és Goulasch (Gergály Norbert) emberi és művészi realitásból érkező rapzene játszik, jellemzőek rájuk a nyakmozgató groove-ok és karakteres loopok, rímek a szcéna legbelsejéből, amik nyomokban költészetet, slamet és némi iróniát tartalmaznak. Egyfajta B-boy csibészség, edukált gettómentalitás, igazi csemege az erősebb ízek kedvelőinek, dobképletek, minták, bassline-ok a kisszobából egyenesen a nagyszínpadra. Mindez a legendás detroiti Slum Village előtt tisztelegve, a Lootpack és a Tribe Called Quest nyomában, falusias romantikával ötvözve a 21. századra időzítve.
Október 15. 20:30
Hogyan lehet elmondani egy könnyűzenei fesztivál történetét úgy, hogy az évek és a történések alakulását ne csak értse, de át is érezze a hallgató? Hogy bevonódhasson a múltba, beláthasson a színfalak mögé, részese lehessen a történetnek? Hogy kiderüljön, a fesztivál sztorija mennyire fonódik össze az alkotók történeteivel? És egyáltalán: a közönségének hogyan jelenthet ennyit egy rendezvény, ami évente csupán négy napig tart?
Időről időre érdemes ránézni arra az életre, amit magunk mögött tudhatunk: miként állja ki az elmesélhetőség próbáját, és mi, emlékezők, a saját életünk narrátorai, hogyan meséljük el magunkat – ennek az éppen mának. Ezen a különleges estén erre tesz kísérletet Beck Zoltán, Egyedi Péter, Fekete Giorgio, Leskovics Gábor „Lecsó” és Péterfy Bori.
Az irodalmi estek a Liszt Ünnep keretében Margóval közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.